Sağlıklı Cinsel Yaşamın Sırları

Fiziksel ve ruhsal sağlık iyi bir cinsel yaşamın bir koşuludur.  Bu nedenle uyku düzeni ve beslenme cinsel yaşam için oldukça önemlidir. 

Sağlıklı Cinsel Yaşamın Sırları ;

Ön Sevişme Yapmadan Cinsel İlişkiye Girmeyin = Çoğu zaman ön sevişme olmadan  penis-vajina birleşmesini gerçekleştirmeye çalışılmaktadır. Bu durumdan dolayı bazı sorunlar meydana gelmektedir. Bu  yüzden ne erkek mutlu oluyor neden kadın mutlu olmaktadır. Cinsel hazırlıkta ön sevişme oldukça önemlidir.Çünkü  erkekler  sekse daha çabuk hazır olabilirken, kadının önce ruhunun okşanması ve daha sonra da dokunsal olarak uyarılması gereklidir. Ön sevişme yapılmadan  dolayı doğrudan  penis-vajina ilişkisine geçildiğinde kadın hazır olmadığı için seksten keyif almayacaktır.

Spor Yapmak = Düzenli spor yapmak fiziksel kondisyonunuzu arttıracağı gibi düzenli vücut hatları sağlayıp karşı tarafın ilgisini çekip cinsel arzu uyandıracaktır. Bu yüzden düzenli spor yapılmalıdır. 

Cinselliği Konuşmaktan Çekinmeyiniz = Hem kadın hemde erkeği mutlu edecek seks yaşantısı için konuşmak oldukça önemlidir. Uzun yıllar boyu evli olan çiftler bile aslında birbirlerinin cinsel olarak gerçekte ne istediğini bilmemektedirler. Bunun en büyük sebebi cinsellik hakkında konuşulmamasıdır.Mutlu ve tatmin edici bir cinsel yaşam için partnerinizle konuşun. Partnerinizin sizden istek , arzu ve beklentilerinin neler olduğunu öğrenin ve sizde arzu, istek ve beklentilerinizi partnerinizle paylaşın bunun dışında endişeleri ve korkuları da paylaşmak gereklidir. Böyle yaprak birbirinizi daha iyi tanımış olursunuz.

Partnerinizle Uyum Sağlayın = Gün boyu didiştiğiniz, birbirinize saygı duymadığınız birini yatakta arzulamak ve cinsel performansınızın iyi olmaması normaldir. Bu yüzden partnerinizle uyum sağlamaya özen gösterilmelidir. Ne kadar uyum sağlarsanız cinsel yaşamanız daha sağlıklı ve daha güzel geçer.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir