Orgazm Olmanın Yolları Nelerdir ?

Orgazm olamayan kadınların kendilerini zorunlu hissettikleri için ilişki esnasında orgazm taklidi yaptıklarını  yapılan bir araştırmayla ortaya çıkmıştır. 

Orgam, cinsel hazzın en yoğun şekilde yaşanması ile gerçekleşmektedir. Orgazm esnasında rahim, vajina kontrolsüz ve güçlü bir şekilde kasılmasıdır. Orgazm olmak, beynin cinsel uyarıları yoğun bir şekilde alması sonucu vücudun genital bölgelerinin bu uyarılara cevap vermesi olarak tanımlanır. Orgazm olamayan kadınlar kendilerini zorunlu hissettikleri için ilişki esnasında çoğu kadın orgazm taklidi yapmaktadır.

Orgazm olmak ve orgazm evrelerini sağlıklı bir şekilde yaşayabilmek için nefes kontrolü, orgazm egzersizleri, açık iletişim, ön sevişme, düzenli spor ve beslenme şekli oldukça önemli etkenlerdendir .

Kadın ilişki sırasında derin derin nefes almalıdır. Nefes kontrolü orgazmı kolaylaştıran en etkili yöntemlerden birisidir. Orgazm olabilmek veya  orgazmı güçlü bir şekilde hissedebilmek için ön sevişme oldukça önemlidir. Eğer kadınlar gerçekten orgazm yaşamak istiyorlarsa sevişirken biraz aktif ve hareketli olmalıdır.  Yeterli bir ön sevişme sonrası, güçlü  bir orgazm yaşanabilir. Yani ön sevişme süresi birleşme süresini belirlemektedir.

Spor yapmanın cinsel isteği artırdığı ve cinsel yaşam süresini uzattığı da unutulmamalıdır. Yani düzenli egzersiz yapmak orgazmı kolaylaştırmaktadır. Bunun dışında spor cinsel organlara giden kan basıncının artırır. Spor erkekler için cinsel birleşme süresini uzatmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir