Erkeklerin Seks Korkusu !!!

Erkelerin  cinsel ilişki sırasında belli etmediği ama bir an olsun aklından çıkaramadığı bir çok endişe vardır. Her erkek kusursuz cinsel birleşmeyi hayal etmektedir. Erkekler sevişme sırasında, kendinden kaynaklanabilecek herhangi bir sebepten dolayı işlerin ters gitmesinden büyük bir korku duymaktadır.

Erkeklerinin seks sırasında en çok korktuğu şey sertleşme sorunudur. Sevişme sırasında  sertleşme sorunu yaşarsam  veya  tatmin edemezsem gibi konuları sorun etmektedirler.  Sertleşme  erkeklerin psikolojisiyle doğru orantılı  olduğundan dolayı bu durumdan ne kadar endişe duyarsa o kadar çok devam etmektedir.

Erkeklerinin bir diğer korkusu ise erken boşalmadır. Erkekler partnerinden önce, erken boşalma yaşamaktan büyük endişe duymaktadır . Erkek, ne kadar uzun süre ön sevişmeyi uzatırsa vajinada da o kadar uzun süre kalabiliyor. Bu sebeple, ön sevişmeyi boşalmadan ne kadar uzun süre devem ettirebilirse vajinal ilişki süresi de o kadar uzun sürmektedir.

Özellikle ilk defa cinsel ilişkiye girecek olan erkeklerin korkuları arasında, erkenden yorulmak  yer almaktadır . Her şeyin kusursuz ilerlemesini hayal etmektedirler , sizden önce yorulmaktan ve sevişmeye odaklanamamaktan korkmaktadırlar. Bu gibi durumlarda pozisyon değiştirerek, partnerinizin dinlenmesini sağlayıp ona yardımcı olmanızda fayda vardır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir