Cinsel Fobi Nedir?

       

          Bazı erkekler, huzursuzluğu o kadar yoğun hissederler ki, bu onlar için dişi vücudunun bazı bölümleri -genellikle göğüsler veya cinsel organlar- veya vajinal salgılarla ilgili bir fobi halini alır. Bu duygular, hemen her zaman, cinselliğin pis veya ayıp olduğu şeklindeki genel görüşün bir parçasını oluşturur, fakat böyle bir fobi, temizlikle ilgili genel bir sabit fikri gösterebilir.
           Bununla birlikte, cinsellikle ilgili suçluluk veya huzursuzluktan kaynaklanan cinsel fobiler, bazı tekniklerle giderilebilir. Bu teknik, genellikle görsel resimler veya kendi fanteziniz yoluyla, yavaş yavaş sizi rahatsız eden şeyle karşı karşıya gelmenizden ibarettir. Huzursuzluk düzeyiniz azaldığında, gerçekte korktuğunuz şeyle yüz yüze gelmeye başlayabilirsiniz.İşe, müstehcen dergilerde göz gezdirerek başlayın.
Daha sonra, dikkatinizi azar azar göğüslere ve cinsel organların bulunduğu bölgelere vererek resimlere daha ayrıntılı olarak bakın.Bunu yaparken, tansiyonunuz dayanılmaz ölçüde yükselirse dinlenmek için ara vermeyi ihmal etmeyin.Bu iş, birkaç haftanızı alsa da sonunda, bu ve benzeri resimlere rahatsızlık duymadan bakabilmenizi, hatta bu resimlerden cinsel olarak tahrik olmaya başlamanızı sağlayacaktır. Bu noktaya ulaştığınızda, resimleri fantezi kurma aracı olarak kullanarak mastürbasyon yapabiliyorsanız gelişme gösterdiğiniz görülür.

Aynı şekilde, bir eşle aşamalı olarak cinsel ilişki kurunuz. Eşinize önce giyinik haldeyken sarılın, daha sonra hassas bölgelere sarılarak devam edin. Rahatsızlığınızı çözmek için kendinizi zorlamanız gerektiğini unutmayın. Fakat bu zorlamayı abartmayın, kendinizi olayın seyrine bırakın ve istemediğiniz anda ara verin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir