Seks İsteğinin Arttırmanın Yolları Nelerdir ?

Seks isteğinin arttırmak için bir çok kişi kimyasal ürünler kullanmaktadır.Ama bu ürünleri kullanmaya asılında gerek yoktur. Çünkü bazı yapılacak küçük değişiliklerle seks isteğinizi  arttırabilirsiniz. İşte seks isteğinin arttırmanın yolları ;

Cinsel isteğin azalmasında psikolojik nedenlerde bulunmaktadır. Cinsel ilişki sırasında öz güven eksikliği, alınan zevki yarı yarıya düşmesine neden olmaktadır. Bu durumdan dolayı kendinize olan  öz güveniniz tam olmalıdır.

Afrodizyak içeren yiyeceklerinin gücüne inanın  avokado,  incir,  muz gibi seks  gücünü artıran meyvelerden bolca tüketmeye özen gösterinin. Bu yiyecekler genellikle mineral ve vitaminler ile kan akışının hızlanmasına yardımcı olmaktadır.

Yeterli miktarda çinko alımı cinsel sağlığa iyi geldiği ortaya çıkmıştır. Çinko  testosteronu östrojene çeviren enzimin işlevini azaltmaktadır.  Çinko, kuruyemiş, tavuk, yulaf, çavdar, peynir gibi besinlerde bol miktarda bulunmaktadır.

Çikolatanın  hem tadı güzeldir hemde cinsel ilişki hazzını arttırmaktadır. Yapılan araştırmalar çikolatanın serotonin hormonlarını salgılamada destekleyici olduğunu görülmüştür . Salgılanan bu hormonlar  seks sırasında enerjiyi iki katına çıkarmaktadır.

Seks isteğini arttırmak için şekerli ve trans yağlardan uzak durulmalıdır. Şekerli besinlerin libidoyu düşürdüğünden dolayı  ani artan serotonin seviyesi isteksizlik yaratmaktadır. Bu durumdan dolayı beyaz şekerden uzak durulmalıdır. Bunlarının dışında işlenmiş olan gıdalardan da uzak durulmalıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir