Seks Bağımlılığı Nedir Ve Belirtileri Nelerdir ?

Seks bağımlılığı altı  aydan fazla bir süre tek eşliliği sürdürememe ve kişinin aklının hep sekste olması, gün içerisinde  seksi düşünmeden duramaması, partnerin kim olduğuna bakmadan rastgele cinsel ilişkiler kurması ve bu ilişkilerden alınan hazzın aslında gerçek değil yalancı haz olması durumudur. Bu kişinin amacını o eylemi yapmasıdır.Kişi bu amacına ulaştıktan sonra geçici olarak bir rahatlama hisseder. Ancak bir süre sonra tekrar yapmak istemektedir. Bu durum böyle kısır döngü içerisinde devam etmektedir.  

Seks bağımlılığı üzerinde son 20 yıldır yapılan araştırmalarda  erkeklerde ereksiyon sorunlarından ve peniste kısmen ya da tam his eksikliği meydana gelmiştir.

Kimlerde Seks Bağımlılığı Daha Sık Görülür = Seks bağımlılığı erkelerde % 3 kadınlarda ise %1 görülmektedir.Seks bağımlılığı 25 ile 40 yaş arasında görülmektedir.

İnsanlar Neden Seks Bağımlısı Olur =   İşinin İçindeki Güven Ve Sevgi Eksikliğini Cinsellikle Doldurmaya Çalışması  sonucunda seks bağımlısı olmaktadır.  Seks bağımlısı olan kişiler genelde çocukluğunda sevgisiz, güvensiz,  aşırı şiddet ve ilgisizliğin olduğu ailelerde büyüyen çocuklardır.

Seks Bağımlılığının Belirtileri Nelerdir =  Seks bağımlılığının belirtileri kişiden kişiye göre değişmektedir. Yani kişinini bağımlılık oranına göre değişmektedir.  Seks bağımlılığı bazı kişilerde tek gecelik ilişkiler şeklinde olmaktadır  bazı kişilerde ise  birini elde edene kadar uğraşıp, elde edince başka bir insana yönelmek şeklinde görülmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir