Seks Kalbin Durmasına Neden Olur mu?

Yapılan araştırmalara göre cinsellik sırasında yaşanan ani kalp durması kadınlara oranla erkeklerde daha fazla görüldüğü ortaya çıkmıştır.

BBC Türkçe’nin haberine göre, incelenen 4 bin 557 vakanın 34’ünün, seks sırasında veya  hemen sonrasındaki bir saatlik zaman içerisinde gerçekleştiği, bu vakaların 32’sininde erkeklerde görüldüğü belirlenmiştir.  Kalp durması, kalbin işlevinin bozulup, bir anda atmayı bırakmasıyla yaşanmaktadır . Bu durumu yaşayan kişi bilincini  yitirmektedir , nefes almayı bırakıyor ve eğer hemen  kalp masajı yapılmazsa ölüm meydana gelebilir.  Partnerlerin kalp masajı kişinin hayatının kurtarmaktadır.

Cinsel ilişki sırasında kalbinin durmasının en büyük nedeni heyecandır. Kişi cinsel ilişki sırasında heyecanlanırsa kalpte ritim bozukluğu meydana gelir ve kalbinin  durmasına neden olmaktadır. Eğer cinsel ilişki sırasında kendinizi rahat bir şekilde bırakırsanız bu durumla karşılaşmazsınız . Genelde erkeler daha çok heyecanlanır. Bu yüzden seks sırasında kalbinin durulması erkeklerde daha çok görülmektedir.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir