Vajinal Seks Nedir?

Vajinal seks veya vajinal cinsel ilişki, erkeğin penisini kadının vajinasına yerleştirdiği cinsel ilişki türüdür. Birçok seks türü olmasına rağmen, seks denilince birçok kişinin aklına hemen gelen seks türü de genelde budur. Bu cinsel ilişki türü, kadının gebe kalabileceği tek seks türüdür.

Vajinal seks acı verir mi?

Vajinal seks normalde acı vermez ama bazı durumlarda ağrı ve acı görülebilir. İlk cinsel ilişkide kızlık zarı yırtılırken biraz acıyabilir. Vajina yeterince ıslanmazsa sürtünmeden kaynaklı acı görülebilir. Bunun için öncelikle iki tarafın da cinsel ilişkiye girmeyi gerçekten istemesi şart. İki taraf da hazırsa ama ıslanma yoksa veya yetersizse marketlerde ya da eczanelerde satılan kayganlaştırıcılardan satın alabilirsiniz. Vajinismus, mantar vb rahatsızlıklardan dolayı da vajinal seks sırasında acı olabilir. Bunlar için doktora gitmeniz ve gerekiyorsa tedavi olmanız gerekli.

Vajinal seks güvenli midir?

Yüzde yüz güvenli vajinal seks diye bir şey yoktur, her zaman cinsel yolla bulaşan hastalık veya istenmeyen gebelik riski vardır ama bu riski kayda değer ölçüde düşürmek elinizde. Her cinsel ilişki sırasında prezervatif kullanmayı ihmal etmeyin. Prezervatifin yanında ilave olarak başka bir doğum kontrol yöntemleri  de uygulayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir