Uzun süreli ilişkinin sırrı

Konuşun : Hiçbir zaman konuşmayı bırakmayın.Ciddi ya da komik konularda konuşabilirsiniz ve birbirinize düşündüğünüz ya da his ettiğiniz şeyleri söylemelisiniz. İletişim kurma isteğinizi kaybetmemeye çalışın.

Eş : Hem anne, hem baba, hem en iyi dost hem de sevgili olmalıdır. Böylece eşimizden insanüstü bir performans beklemeye başlarız. Bu da hayal kırıklıklarını beraberinde getirir. Eşlerin birbirlerine yükledikleri roller ve aşırı beklentiler yüzünden ilişki zorlanabilir. Kişi kendini köşeye sıkışmış hissedebilir.

Mizah Anlayışına Sahip Olun :  Bir ilişkide iyi bir mizah anlayışına sahip olmanın ortalama bir günü daha eğlenceli kılmaya ve kötü bir günün yükünü azaltmaya faydası olur. Bu mizah anlayışının pozitif bir yönü olması gerektiğinin altını çizelim. Çünkü negatif espriler sadece tansiyonu artırır.

Sevgi ve Saygı : Sevmediğiniz biriyle uzun süre birlikte olamazsınız. Saygı duymadığınız birini de sevemezsiniz. Bunun ikisinin mutlaka bir arada olması gerekiyor. Saygıdan kastım da kişinin tüm özelliklerine duyulan saygıdır. Değiştirmeye çalışmamalısınız.

Cinselliği bir kenara atmayın : Aşkın en iyi aktarımı cinselliktir. Cinselliği bir kenara atıp ‘Olsa da olur olmasa da’ noktasındaysanız bu tatminsizlik önünde sonunda ilişkinize yansıyacaktır. Cinsel uyumu sağlamanın en iyi yolu da bu konuda açık açık konuşmaktan geçer.

Eşinizle Her Konu da Anlaşmayı Beklemeyin : Hiç kimse aynı değildir dolayısıyla herkesin farklı görüşleri ve yaklaşımları olması normaldir. Tıpkı sizin görüşünüzün eşiniz için farklı olması gibi. Bir denge kurmayı ve orta noktada bulaşmayı öğrenmelisiniz. Bunun için de yargılamaktan vazgeçip, eşinizi anlamayı öğrenebilmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir