Seks Hayatının Canlandıran Yiyecekler

Yediğiniz besinler sağlıklı bir cinsel hayat için son derece önemlidir. Partnerinizle olan uyumunuz sağlıklı bir seks hayatının olmazsa olmazlardan birisidir. Bazı yiyecekler ilişkinizi canlandırmaya ve tutkunuzun artmasına neden olmaktadır.Bu yiyecekler ;

Çikolata = Çikolata bir çeşit mutluluk kaynağıdır.Çikolata seks hayatını canlandırmaktadır. Çikolata, yüksek oranda antioksidan içerir ve kalp hastalıklarına yakalanma riskini düşürmektedir. Vücuda enerji verir çikolata, seks sırasında dayanıklılığı ve hazzı artırmaktadır.

İncir = B1, B2 ve folik asit kaynağı olan incir, aynı zamanda yüksek oranda lif içermektedir. Kalp sağlığını koruyan ve  mükemmel bir afrodizyak kaynağıdır.

Greyfurt = Greyfurt çok güçlü bir antioksidan kaynağıdır. Greyfurt C vitamini ve folik asit biçiminden oldukça zengindir. Greyfurt erkek  üreme sağlığı için çok faydalıdır. Bu yüzden kış aylarında kesinlikle tüketilmelidir.

Badem = Cinsel sağlık için son derece önemlidir.Demir, selenyum ve E vitamini içeren badem, libidonun yükselmesine, cinsel isteğin ve tutkunun artmasına yardımda bulmaktadır.

Avokado = Avokado yüksek bir folik asit kaynağıdır. Hemen erkeklerde hemde kadınlarda uyarılmayı tetiklemesi ile bilinmektedir. Avokado vücudun enerji seviyesini yükseltmektedir. Uzun seks geceleri arzulayanlar için birebirdir. 

Domates = Domatesinin içerisinde bulanan likopen adlı antioksidan sayesinde prostat kanserine karşı vücudu korumaktadır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir