Alkol ve Cinsellik

Uygun doz da alınan alkol seks sırasındaki utangaçlığı ve çekingenliği ortadan kaldırır. Alkol özellikle reddedilme korkusu olan insanlar da olumlu etki gösterir. Yaklaşan erkek ve kadını itme ya da uzaklaşma gibi bir durum olmaz. Ancak dozunu aşmayın bu sorun çıkarabilir. Fazla alkol alımı kötü performans yaratabilir.

Alkol birçok erkeğin partnerine karşı fazlasıyla asabi ve partnerinin  istemediği şeyleri  zorla yaptırmasına sebep olur. Alkol alan kadın ve erkekler, almayanlara oranla, daha geç boşalıyor ya da orgazma ulaşabilmek için daha çok uyarılmaya ihtiyaç duyuyorlar.

Birçok kadın, alkollüyken cinsel ilişkiden daha çok zevk aldığını belirtmiş. Ancak bunun sebebi, büyük ihtimalle birkaç kadehten sonra oluşan sosyal ilişkilerde rahatlama hissi de olabilir. Cinsel işlev açısından istek evresinde hem olumlu hem olumsuz etkileri olabilen alkolün, uyarılma fazında erkeklerde daha fazla olmak üzere olumsuz etkileri vardır. Kadınlar da isteği arttıran alkol erkekler de performansı oldukça düşürüyor. Güven harika bir şey ancak, utangaçlığın azalması eğer korunmasız seks gibi normalde düşündüğünüz şeyleri düşünmenizi engelleyecek cinsel davranışlara neden oluyorsa tehlikeli olabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir