Cinsellikle İlgili Az Bilinen Sırlar

Sevişmek her zaman ,  seks yapmak ise zaman zaman olmalıdır. partnerlerinin bir birine dokunmaları çok olduğu bir cinsel yaşamda heyecana yer verildiği için cinsel istek zamanla artmaktadır. aşkın, sevginin, tutkunun ve arzunun belirtisi olan öpüşme, çiftlerin boşanma olasılığını en aza indiren cinsel yakınlaşmaların en başında gelmektedir. 

Cinsel fantezi ayıp değildir. Cinsel yaşamda cinsel fanteziler oldukça önemlidir. Kişinin hayal gücünün ürünü olan cinsel fantezilerin karşılıklı istekle partnerle paylaşılması cinsel hayatınızın daha iyi olmasını sağlamaktadır.

Sabah sek yapmak  çok faydalıdır. Sabah dinlenmiş vücut ve zihinle sekse odaklanmak  diğer zamanlara göre daha kolay olmaktadır. Sekste mutluluk hormonu olarak bilinen endorfinin  sabahları daha fazla  salgılanmaktadır. Bu durumdan dolayı yapılan sabah seksi güne daha  mutlu başlamanızı sağlamaktadır. 

Cinsellik orta yaş ve üstü  kişilerde  zirvede olduğu yaşlardır. . Erkekler ve kadınların ilerleyen yaşlarında ulaştıkları duygusal olgunluk birbirleriyle daha  yakın ilişkilerinin kurulması sağlanmaktadır.

Cinsel yaşamda ara sıra duraklamalar meydana gelebilir. Özellikle uzun süreli ilişkilerde,  iş yoğunluğu, günlük hayat stresi, doğum ve ölümler, çocuklar, aile içi kaygılar gibi nedenlerden dolayı  cinsel yaşamda duraklamalar meydana gelmesi gayet doğal bir durumdur.Bu gibi durumlardan biri ile karşılaşılırsa partnerine hoşgörü ile yaklaşılmalıdır. 

Orgazm ve Boşlama aynı şey değildir. Orgazm olmak ve boşalmak aynı şey gibi düşünülür ama ikisi birbirinden farklıdır. Orgazm, çeşitli fiziksel ve psikolojik cinsel uyaranlar sonucu beynin harekete geçmesi ve bazı hormon mekanizmalarının etkisiyle hem bedensel hem de ruhsal olarak algılanan, geçici şuur bulanıklığı, kontrol kaybı duygusu, zamandan kopuş ve tüm bedende güçlü kasılmaların yaşandığı yoğun bir boşalmadır.

Boşlama ise cinsel ilişkilerin sonlarına doğru yaşanan ve 10-15 saniye kadar süren kasılmalarla kendini gösteren fiziksel ve bedensel bir rahatlamadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir