İlk birleşim için bilinmesi gerekenler?

İlk deneyim de kadın ve erkek ilişkiye ne kadar hazır olursa olsun, kadın ve erkek ne kadar istekli olursa olsun, her zaman ‘başarıyla’ sonuçlanmayabiliyor.  Çoğu ilk birleşme kadın ve erkek den kaynaklanan sebeplerden dolayı yarıda kalıyor ve ya tekrar denemek zorunda kalınıyor. Kadından kaynaklanan başlıca sebepler; ağrı duyma korkusu, kendini kasması dır. Erkeklerden kaynaklanan sebepler ise, karşısındakine ağrı veya zarar verme korkusu yüzünden ilişkiyi yarıda bırakması. Kişi ilk deneyimin başarısız olduğunun yaygın olduğunu bilmeli ve hemen pes etmemelidir. Tekrar ve tekrar denemelidir.

Kadın,  partnerine hazır olduğunu  ya da henüz hazır olmadığını net olarak belirtmelidir.  Ön sevişme esnasında kontrolünü kendi eline almalı korkusunu açık ve net olarak belirtmelidir. Ağrıyı hissedip kendini kasmamalı o an kendini tamamen serbest bırakmalıdır. Gelen ağrı sonucunda bunu söylemekten çekinmemelidir.

Erkek, yumuşak davranmalı ve kadını zorlayıcı hareketlerden uzak durmalıdır. Kadının ilişkiye hazır olmasını beklemeli ve kendisinden daha geç orgazm olduğunu bilmelidir. Karşısındaki kişiyi rahatlatacak sözler söylemelidir.

Bu şekilde gerçekleşen ilk deneyimden iki taraf da tatmin olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir