Cinsellikte iletişim

 Cinsellik  öğretildiği gibi mahrem bir konu olarak görüldüğü için partnerler arasın da da sakınılan ve hatta kaçınılan bir konu haline gelmiştir. Kişi cinselliği arkadaş arasında eğlence konusu olarak konuşur. Fakat kişi partneriyle konuşursa cinsellikle ilgili birçok sorun çözülmeye hazırdır. Cinsel sorunları olan kişiler bunu partneriyle konuşup halletmeli sorunu yalnızca eşler çözebilir. Cinsel problemleri olup da bunu eşiyle paylaşmayan kişilerin evliliği kısa ömürlüdür.

Gün geçtikçe cinsellik azalır kişiler arası soğukluk olur. Her erkek ve kadın farklı noktalarına dokunulmasından haz alır. Kimi sert oyunlardan hoşlanır, kimi ise nazik oyunlardan partnerinizden bunları öğrenmekten kaçınmayın.

Partneriniz kibarca yaklaşın ve hangi dokunuşlardan haz aldığını öğrenmeye çalışın cinsellik içinde bu konuşmalar ilişkiyi kenetler. Kişinin haz duyduğu fantezileri küçümsemeyin sizin gibi partnerinizin de zevk alması tatmin olması önemlidir. Her ne kadar açık olursanız birbirinize karşı cinsel ilişkiniz o kadar haz verir. Sadece kendinizi düşünmeyin seks yaparken karşıdaki kişiyi dikkate alın. Partneriniz ile seksle ilgili konuları konuşmak önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir