Seks Hayatının Etkileyen Hastalıklar

Genital Bölge Enfeksiyonları = Cinsel ilişki sırasında genital  bölge bir ağrı hissediliyorsa bunun nedeni genital bölge enfeksiyonu olabilir.  Bu durumda ayrıca ilişki halinde olmasanız da vajinal kaşıntılardan yakınabilir, akıntılarınızın anormal renklerde olduğunu görülüyorsa genaital bölge enfeksiyon olma olasılığı oldukça yüksektir.

Karaciğer  Ve Böbrek Hastalıkları = Cinsel ilişkiye girme isteği gün geçtikçe azalıyor ise bunun nedeni iç organlarınızda oluşan hastalıklar olabilir. Karaciğer ve böbreklerde gelişen sorunların cinsel isteksizlik görülen en sık karşılaşılan sorunlardan birisidir. Özellikle ilişki esnasında çabuk yoruluyorsanız  ve nefesiniz kesildiği için ilişki esnasında sık sık ara verme ihtiyacı duyuyorsa kesinlikle bir doktora  gidilmelidir.Şeker Hastalığı = Cinsel isteksizliğinin en çok görüldüğü hastalıklarda birisidir. Şeker hastalığı bir çok organı etkilemektedir. Cinsel arzu ve isteğini de olumsuz yönde etkilemektedir.

 

Psikolojik Nedenler = Depresyon  gibi birçok psikolojik rahatsızlık cinsel olarak isteksiz olmanızın yanında cinsel ilişkiyi  girmemeyi veya zevk almamanıza neden olabilir. Bunun dışında  bazı durumlarda fobiler ya da diğer psikolojik çekingenliğe bağlı olarak vajinusmus gibi fizyolojik sorunlardan dolayı meydana gelebilir.

Yaşlılığa Bağlı Sorunlar = Yaşının ilerlemesi soncu menopoz dönemine girilmesi ile birlikte cinsel yaşamda bir takım sorunlar ortaya çıkar Ve bunun sonucunda cinsel cinsel isteksizlik azalır. menopoz girilmesi halinde hormonlarda bazı  değişimler meydana gelir bu yüzden cinsel isteğe girilmez   Yaşa bağlı olarak aynı zamanda ağrılı cinsel ilişki gibi hassasiyetten meydana gelen sorunlar da görülmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir