Cinsel İsteği Azaltan Besinler

 Karbonhidrat Ve Yağ Oranı Yüksek Olan Besinler =Karbonhidrat  özellikle şeker gibi kana hızlı karışan basit karbonhidrat türlerinin tüketilmesi kan şekerinin ani yükselmesine sebep olmaktadır. Ve  vücutta yağlanma meydana gelmektedir. Yağların da aşırı tüketilmesi damar tıkanıklığına ve damar sertleşmesine neden olur.

Bu tür besinleri aşırı tüketmek kaçılmaz ise  vücutta bazı sorunları neden açabilir.Damar tıkanıklığı gibi sebeplere bağlı olarak vücuttaki kan dolaşımı yavaşlar. Kalp vücudun diğer bölgelerine kan pompalamakta zorlanabilir. Karbonhidratlar fazla tüketildiğinde sağlığa zararlı olur bunu dışında  cinsel sağlık içinde zararlıdır. Çünkü kan dolaşımının yavaşlamasına bağlı olarak genital bölgelere giden kan dolaşımı da yavaşladığı için cinsel sağlığa zararlıdır.

Kızartma Türleri = Kızarmış yiyecekler de içlerindeki sağlıksız yağlardan dolayı erkeklerde hormonal dengesizliğine neden olmaktadır. Testosteron hormonu seviyesinin düşmesinden  dolayı cinsel isteksizliğe sebep olmaktadır.

 

Konserve Yiyecekler = Cinsel isteği azaltan bir değer besin ise konserve yiyeceklerdir. Konserve yiyeceklerde bolca bulunan sodyum vücutta kan dolaşımı etkileyerek kan dolaşımının yavaşlamasına neden olur ve cinsel organlara giden kanın azalmasına ve genital bölgedeki kan dolaşımının da yavaşlamasına neden olduğu için cinsel isteksizliğe meydana gelmesine sebep olmaktadır.

 

Nane = Naneyi çoğu zaman yemeklerinizi aroma vermesi için kullanırız. Nane cinsel isteğin azalmasına sebep olabilir. Yapıla bir araştırmaya göre nanenin testoron hormonu düşürdüğü görülmüştür.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir