AŞK VE CİNSELLİK

         Aşk ve cinsellik bakıldığın da birbirinden uzak kavramlar olduğu düşünülse de aslında aksine birbiriyle bağdaşmış kavramlardır. Aşk mutluluk hormonlarını sağlamakta ve aynı zamanda cinsellikte mutluluk hormonu sağlar. aşk ve cinsellik birbirini tamamlayan kelimelerdir. Sex  yapacak iki kişi birbirine aşık ise yapılan  sex eğlenceli olur. İki taraf da mutluluk duyar. yapılan sex sırasında göz teması cinselliği güçlendirir. aynı zaman da sex sırasında öpüşmek de cinselliği güçlendirir. Düşünceler değişir, kimine göre aşk cinsellikten ibaretse,  kimine göre de aşk masumiyettir.

Cinselliğin sadece erkeği mutlu ettiği düşünülse de doğru olan bu değildir. Kadınlar da aşık olduğu adamla birlikte olmaktan zevk alır. Sex de genellikle otoriter erkek’dir. Kadın erkeğe göre hareket eder. İstem dışı olan bir birliktelik sex değil tecavüz olarak adlandırılır. “Cinsellik olmadan aşk olmaz ama aşksız sex olur.” diye düşünen birçok insan vardır. Sex bir ihtiyaç olarak görülür fakat aşk olmasa da olur gibi düşünülür. Aşkın ömrünü sex uzatır.

Kadın AŞK ister, Erkek CİNSELLİK ister:

 

Çoğu kadın aşkta masumiyet ister. Kadınlar saf ve temiz bir ilişki isterler. Erkekler bunun aksine sex’e daha yatkındırlar. Bu yüzden aşk erkekler için sex barındırmalı,  kadınlar isteseler bile bunu dile getiremezler. Bu yüzden toplum kadınların sex yapmayı sevmediklerini dile getirirler. Erkeklerin ise yapmayı en çok sevdikleri şeyin sex olduğunu tanımlamışlardır. Toplumumuza bu şekilde yansıdığı için herkes durumu böyle görmektedir.Çoğu kadın sex yapmaz ya da aşkın sadece mutluluk getirdiğine inanırlar. Erkekler sex ile olan bir birlikteliğin daha uzun ömürlü olduğunu düşünürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir