Seks İsteğini Artırmanın Yolları

Cinsel isteği artmasından veya azalmasından bir çok  psikolojik  nedenler bulunmaktadır. Cinsel ilişki sırasında özgüven eksikliği,  cinsel ilişkiden alınan zevki daha az olduğu ortaya çıkmıştır. Bu yüzden kendinize güvenin ve olumsuz hiç bir şey düşünmeyin  cinsel ilişki sırasında daha çok zevk alırsınız.

Afrodizyak içeren yiyeceklerinin cinsel isteğinin arttırdığına ve  gücüne inanın. Avokado, incir, muz gibi seks gücünü artıran meyvelerden  yemeğe özen gösterin.  Bu yiyecekler  kan akışının hızlanmasına yardımcı  olmaktadır.

Vücuda yeterli kadar çinko alınması cinsel sağlığa iyi gelmektedir. Çinko  Testosteronu östrojene çeviren enzimin işlevini azaltmaktadır.  kuruyemiş, tavuk, yulaf, çavdar, peynir gibi besinlerde  çinko bulunmaktadır.

Çikolata hem tadı güzeldir hemde cinsel hazzı arttırmaya yardımcı olan bir besindir . Yapılan araştırmalar çikolatanın serotonin hormonu salgılamaktadır .Salgılanan bu hormon cinsel ilişkiye girme isteğini arttırmaktadır ve 2 kat daha enerji vermektedir.

Şekerden uzak durulmalıdır. Çünkü şekerli besinler libidoyu  düşürmektedir. Ani artan serotonin seviyesi cinsel  isteksizliğe neden olabilir. Bu yüzden beyaz şekerden uzak durulmalıdır. Bunun dışında işlenmiş gıdalardan da uzak durulmalıdır.

Stresten uzak durulmalıdır. Yapılan bir araştırmaya göre stres cinsel hayatı olumsuz yönde etkilemektedir. Stresli bir kişi cinsel ilişkiye girme isteği diğer kişilere göre daha azdır. Hayatınızda stres neden olan şeyler var ise bunları ortadan kaldırmaya çalışınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir