Orgazm hakkında bilmediğiniz Gerçekler

Bir erkeğin orgazm olamasa süresi 10 dakikadır. Kadınlarda ise 20 dakikadır

Orgazm olma  süresi bakımından kadınlar erkeklere  çok  daha şanslıdır. Çünkü erkeklerin orgazmı üç ile  15 saniye arasında sürüyor

Orgazm kelimesi , Yunanca bir kelimedir  Orgasmos’tan gelmektedir . Anlamı ise hevesli ve heyecanlı olmaktır.

Erkeklerinin  cinsel organını boyutu hiçbir önem taşımamaktadır. Çünkü yataktaki uyumun asıl belirleyicisi çift arasındaki çekimdir. 

Kadınlar, orgazm olduktan sonra  özellikle karın bölgelerinde bir hareketlenme hissetmektedir . Bunun sebebi ise , spermlerin yumurtaya ulaşmasını sağlayan harekettir.

İnsanlarının yaşları  ilerledikçe orgazma ulaşma süresi azalmaktadır.Orgazm olurken beyninizin acı ve orgazmı kontrol eden kısımları aynı anda çalışmaktadır . Bu yüzden gülmek yerine hafif kızgın bir surat ifadesi ortaya çıkmaktadır.

Orgazm olmak  sadece iki veya üç kalori yakmaktadır .Ama  sevişme esnasında ise ortalama 50 kalori civarında enerji harcıyorsunuz.

Yapılan bir araştırmaya göre  orgazm olmak  sağlığa olumlu yönde etkilemektedir.  İnsanın yaşam kalitenizin artması, ömrünüzün uzaması ve bağışıklık sisteminizin güçlenmesi gibi  olumlu yönde etkiler  ortaya çıkmıştır.Bazı erkekler orgazm anını çok kuvvetli yaşadığından  dolayı  ölmektedir . Ama bunu olma olasılığı oldukça düşüktür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir