Seks Sırasında Yapılan En Çok Hatalar

Bir çok kişi seks sırasında bazı hatalar yapmaktadır yapılan bu hatalar yüzünden bazen cinsel isteksizlikler meydana gelmektedir.

Ön Sevişmeyi Kısa Tutmak =  Cinsel ilişki başlarken mutlaka ön sevişme yapılmalıdır. Çünkü yapılan ön sevişme cinsel ilişki öncesi insanını rahatlamasına neden olmaktadır. Cinsel hazların daha yoğun yaşanabilmesi için ise kadının ve erkeğin ön sevişme ile birbirlerini sekse hazırlarlar. Güzel bir  sevişme, dokunma, okşama, öpüşme, sürtünme, masaj ve gibi şeyler   cinsel isteği artıracaktır  ve daha zevkli hale getirecektir.

Sadece Boşalmayı Veya Orgazm Olmayı Hedeflemek = Eğer sadece boşalmayı veya orgazm olmayı hedeflerseniz cinsel ilişkiden istediğiniz zevki alamazsınız.Ve cinsel ilişkiniz daha kısa sürecektir.Yani hep orgazm yaşanacak diye bir beklenti içine girmek mümkün olmamaktadır. Seks sadece sonucu odaklanmış bir aktivite olarak görülmemelidir.

Sadece Penis – Vajina Birlikteliğine Odaklanmak = Sadece penis – vajinaya odaklanırsanız cinsel ilişkiden fazla zevk alamazsınız  Sevişmede çift bir şeyler verdiği ve bir şeyler aldığı duygusunu hisseder. Hatta çoğu zaman nasıl, ne zaman ve kimin önce boşaldığı veya orgazma ulaştığı çok  önemsizdir. Çünkü sevişmek bütünüyle bedensel bir aktivite değil aynı zamanda ruhsal ve duygusal bir aktivitedir.  Bu nedenle seks yapmak illa ki birleşmek anlamına gelmemektedir.

Yeni Şeyleri Denememek  =Cinsel ilişkiye girildiği zaman hem aynı pozisyonlarda seks yapılmamalıdır. Başka seks pozisyonları denmelidir. Çünkü başka pozisyonlar sizin önceden yaptığınız pozisyonlardan daha çok zevk verebilir. Bu durumdan dolayı yeni şeyler denemekte fayda vardır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir