İktidarsızlığı Önlemenin Yolları ?

 Sigarayı Bırakın = Sigara için erkelerde iktidarsızlık daha çok  görülmektedir. 40 yaşının altı görülen iktidarsızlığının en büyük nedeni sigaradır. Sigarada bulanan nikotin damarlarını daralmasına neden olmaktadır.Bu durumdan dolayı  penise kan gitme olasılığı daha düşük olduğu için iktidarsızlık meydana gelmektedir.

Sigarayı ne kadar uzun süredir kullanıyorsanız iktidarsızlığa yakalanma riskiniz  daha fazladır. Bu yüzden sigarayı bırakmalısınız.

Hareket Edin = Düzenli yapılan spor kan dolaşımını hızlandırmaktadır. Yapılan spor iktidarsızlığı önlemek için en önemli yöntemlerden birisidir. Yapılan spor vücudunu tüm kan akışını arttırmakta birlikte penisteki kan akışını da arttırmaktadır.

Spor yapak insanların enerjisini yükseltir , stresi azaltır , tansiyonu dengeler , insan kedisini daha iyi hissetmenizi sağlar  bu durumda iktidarsızlığını oluşmasını engeller.

Stresi Azaltın =  Stres  iktidarsızlığa neden olan en büyük sorunlardan birisidir. Stres esnasında salgılanan hormon kan damarlarını tıkamaktadır. Bu durumda penisi de kan kan akışını azaltmaktadır. İktidarsızlığı önlemek için stresten uzak durulmalıdır.

Penisinizi Korumalısınız = Peniste kemik bulunmamasına rağmen kırılmalar meydana gelmektedir. Eğer peniste bulanan kan ereksiyon halindeyken yırtılma veya kırılma meydana gelir ise  erkesiyon problemleri meydana gelmektedir. Eğer gerekli tedabi yapılmaz ise iktidarsızlığa neden olmaktadır.

Uykuya Önem Gösterin = Bazen yorgunluk cinsel ilişkiye girmenize neden olmaktadır. Bundan dolayı uyku çok önemlidir. İyi şekilde uyuduğunuza rağmen  yinede kendinizi yorgun hissediyorsanız sizde uyku apnesi olabilir. Uyku apnesi olan kişilerde iktidarsızlık görülme oranı uyku apnesi olmayan kişilere göre 2 kat daha fazladır.  8 saat uyuyup uyandığınızda   yeterince dinlenmemiş şekilde kalkıyorsanız doktora gitmenizde tavsiye vardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir