Cinsel Hayatınızı Etkileyen Yiyecekler

Kahve = Kahve sürekli içildiği zaman böbrek üstü bezlerine zaman içeresinde zarar vermektedir. Bu durumdan dolayı seks hormonları ve bazı hormonlar yeterli miktarda üretilmediği için seks hayatınız etkilemektedir. 

Peynir = İnek sütünden elde edilen peynir aşırı tüketilirse  hormon bozukluluğuna neden olmaktadır. Bu oluşan hormon bozukluğu da seks hormonlarını da etkilemektedir yani seks hayatınızı etkilemektedir. Alacağınız peynirini inek sütünden yapılıp yapılmadığı emin olunup öyle alınmalıdır. Yapay Tatlandırıcılar = Yapay tatlandırıcılar mutluluk hormonu olarak bilenen  serotonin  hormonun salgılanmasını engellemektedir. Çok fazla yapay tatlandırıcı içeren yiyecekler ve içecekler cinsel iç güdüyü çok olumsuz yönde etkilemektedir.

Hazır  Çorbalar = Hazır  çorbalarının içeresinde bol miktarda  katkı maddesi içermektedir. Bu durumda yüksek kan basıncına neden olur. Cinsel organlar gibi vücudun belirli bölümlerine kan akışı azalmaktadır. ve ereksiyon sorunlarına meydana gelebilir. Gazlı İçecekler = Yapılan bir araştırmaya göre gazlı içecekler cinsel  iç güdünün azalmasına neden olmaktadır. Bu yüzden gazlı içecekler cinsel hayatı olumsuz etkilemektedir. Patates Cipsler = Patates cipslerde genelde ucuz ve kalitesiz yağ kullanılmaktadır. Bu kullanılan yağlar kansere kilo almaya ve  cinsel  iç güdünün azalmasına neden olmaktadır. Hormon bozukluğuna da neden olmaktadır.  Ve seks hormonlarını olumsuz yönde etkilemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir