Mastürbasyonun Faydaları Nelerdir?

Kanserden Korur = Yapılan bir  araştırmaya göre haftada 5 veya daha fazla boşalan erkelerde prostat kanserine yakalana riskinin azaldığı görülmektedir. Çünkü mastürbasyon ile birlikte ürogenital bölgede biriken toksinler vücuttan atılmış olmaktadır.

Ruh Haline İyi Gelmektedir  =  Mastürbasyon,  yapıldığı zaman dopamin ve oksitosin  hormonları salgılanır bu hormonlarda ruh haline iyi gelmektedir.

Bağışık sistemini Güçlendirmektedir = Mastürbasyon yapıldıktan yani boşaldıktan sonra  kortizol hormonu seviyesini artmaktadır. Bu hormon bağışıklık sistemini güçlendirmektedir. 

 

Seksin uzun olmasını sağlar = Yapılan bir araştırmaya göre cinsel ilişkiden  1 saat önce yapılan  mastürbasyon Cinsel  ilişki sırasında erken boşalmayı   engellemektedir.

Adet Dönemi Ağrısız Geçer =Adet döneminde yapılan  ,mastürbasyon pelvik bölgesindeki krampların azalmasına yardımcı olur.

Tatmin Edicidir = Kişinin rahatlamasına ve kimseye zarar vermeden cinselliği yaşamasına yardımcı olmaktadır.Bir erkek için en kolay tatmin et yöntemlerinden birisidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir