Orgazm Olamanın Faydaları Nelerdir ?

Orgazm olamanın bir çok faydası vardır bunlar Aşağıdaki şekildedir  ;

1)  Cildi Güzelleştirmektedir = kan akışı hızlandırmaktadır , yaşlanmayı engelleyen teroid hormonunun  salgılanmaktadır. Bu durumdan dolayı cilt daha genç ve güzel görünür.

2) Haftada bir veya daha fazla orgazm olmak mmunoglobulin A veya IgA seviyesini yükseltmektedir. Bu durumda bağışıklık sisteminin virüslere karşı direnci arttırmaktadır.

3) Orgazm olmak kalp krizi riskini azaltmaktadır. Yapılan bir araştırmaya göre sık sık orgazm olan kadınlarda kalp krizi geçirme riski daha az olmaktadır.

4) Orgazm olmak stresi azaltmaktadır.

5) Prostat kanserinin engellemektedir. Orgazm sırasında sperm boşaldığı için prostat bezini temizleniyor  ve ileri ki yaşlarda prostat kanserine yakalanma riskini azaltmaktadır.

6) Orgazm  meme kanserine yakalanma riskini azaltmaktadır. Yapılan araştırmalara göre sık sık orgazm olan kişiler orgazm olamayan kişilere göre yakalanma riski  %25 daha azdır.

7) Orgazm olmak ağrıları azaltmaktadır. Sık sık orgazm  olan kişilerde romatizma veya vücutta bulana başka ağrılarının şiddetini azaltmaktadır.

8) Orgazm  sırasında salgılanan  oksitosin  uykuya dalmayı kolaylaştırmaktadır.

9)  Haftada en az 3  kez sevişen insanlar  daha az sevişen insanlara göre  10 yaş daha genç görülmektedir.

10) Cinsel ilişki sırasında orgazm olan kadınlar daha çok zevk almaktadır. Buda cinsel ilişkiye girme isteğini arttırmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir