Seks Yapmanın Zararları Nelerdir?

Seks yapmak insanları rahatlatır  ve kendilerini iyi hissetmesini sağlamaktadır. Ama Fazla seks yapmak zararlıdır.  Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi seksin de fazlası zarardır.

Seksin Zararları  

 Ağrı Ve Şişkinlikler =  Kadınlar seks yaptıktan sonra erkeklere göre daha fazla ağrı duymaktadırlar. Bunun en büyük sebebi ise vajinanın cinsel ilişki sırasında tahriş olması durumudur. Eğer çok fazla seks yaparsanız bu  ağrınız daha da artacaktır. Bu yüzden fazla seks yapmak kadınlarda ciddi şekilde ağrılar yapmaktadır.

İdrar Yolu Enfeksiyonu = İdrar yolu enfeksiyonu ilişki sırasında kişi rahatsız eder ve ağrı olmasına neden olur. Çok fazla seks yapmak veya  farklı kişilerle seks yapmak idrar yolu enfeksiyonu yakalanma riskini arttırmaktadır.  Eğer idrar yolu enfeksiyonuna yakalanmak istemiyorsanız her seks  yapmadan önce su bol bol içmelisiniz bunun dışında hijyen konusuna da dikkat edilmelidir.

 Orgazm Olma Sorunu  = Erkeler çok kısa içerinde  fazla seks yaptıklarında orgazm olmakta güçlük çekerler. Bu durum normal bir durumdur çünkü fazla seks yapıldığı zaman  vücutta ki sperm deposunda sperm kalmadığı için orgazm olmakta güçlük çekerler. Bu yüzden çok kısa aralıklarla seks yapılmamalıdır.

 Görme Yetisinde Azalma = Fazla seks yapıldığı zaman , gözde bulunan kan damarlarının etkilenir bu durumda görme  sorunu meydana getirir.Eğer bu durum başınıza gelir ise endişelenmeyin çünkü bu durum zamanla ortadan kalkmaktadır.

 Saç Dökülmesi = Fazla seks yapmak vücutta bulunan  dihidrotestosteron hormonun seviyesinin artmasına neden olmaktadır. Bu hormon vücutta fazla olduğu zaman saç dökülmesine neden olmaktadır. Ve bazı erkeklerde kelliğe neden olmaktadır.

Bağışıklık Sistemi = Çok fazla seks yapıldığı zaman Prostaglandin E-2 hormonun fazla miktarlarda  salgılanır bu hormonda bazı  hastalıklara neden olur bağışıklık sisteminin zayıflamasına, ve bunu haricinde dokularda hasar oluşturma, kas ağrılarına neden olma gibi sorunlar meydana gelmektedir.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir