Kadınlar Orgazm Olmakta Neden Zorlanmaktadır?

Yapılan bir araştırmaya göre kadınlar erkelere göre  orgazm olma sayısı  daha azdır. Kadar orgazm deneyimini istedikler gibi yaşamadığı ortaya çıkmıştır.

Kanılar  orgazma ulaşmak açısından erkeklerden daha şanslıdırlar . Bir kere kadınlar daha kolay ve üstelik aynı sevişmede defalarca orgazma ulaşabileceği söylenmektedir . Buna da zincirleme orgazm denmektedir.  Erkekte ise ikinci bir orgazm için belli bir süre geçmesi gereklidir. Ve erkeğin tekrar ereksiyon durumuna  gelmesi gereklidir.

Yapılan araştırmalar, cinsel  seksten fazla zevk almama , yeterince  sevişmeme , ve başka bir çok neden dolayı kadınlar orgazm olmamaktadır.  

Cinsel ilişkiye yeni başlamış olan kişilerde , seks konusunda tecrübesi az olan kişilerde orgazm sorunları yaşamaktadır.  Orgazm olamama  en büyük sorunu ise psikolojik nedeni ve  takıntılı bir şekilde ilişkinin girme , hata yapma korkusu  gibi şeyler orgazm olayı zorlaştırmaktadır. Uzmanlar göre orgazm olamanın diğer en büyük sorunu ise cinsel  tecavüze uğramış olan kadınlardır çünkü ilişkiye girmekten korkmaktadırlar bu nedenle zevk alamazlar ve orgazm olamazlar.

Yapılan araştırmaya göre genç kadınlar aynı zamanda genç erkeklerin yaşadığının yarısı kadar  orgazm deneyimi yaşamaktadırlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir