Evli Olan Kişilerde Sevişme Ne Sıklıkta Olmalıdır ?

Evliliğinizin , mutlu bir şekilde sürmesi  için gerçekten her iki kişinin  de çok özen göstermesi gereken bir  konudur. Cinsel yaşamdan zevk almak istiyorsanız  hem kadın hemde erkek cinsel ilişkiye girmek istemelidir. böylelikle cinsel ilişkiden daha çok zevk alacaksınız. Evli olan çiftlerinin haftada 2 defa seks yapmasında hiç bir sakınca yoktur.

Cinsel yaşamanızı dengeli bir şekilde yapmalısınız.   Eşlerden birinin cinsel birleşmeyi sırf bir evlilik görevi için yapıyor olması çok yanlıştır,  bu düşünce cinsel birleşmeyi mekanik bir eyleme dönüştürecektir. Zaman içerisinde bu hiç zevk vermeyecektir.

Çiftler birbirinin gereksinimine anlayış göstermeli   ve eşini tatmin etmek için elinden geleni yapmalıdır. Birinin  cinsel ilişkiyi daha fazla  istemesi veya ötekine kişinin cinsel ilişkiyi daha  az istemesi kişiye bağlı değildir. Bu durum  biyolojik bir olaya  bağlıdır ve kişinin  elinden gelen bir şey değildir.

Kadınların bir çoğu  erkeklerin cinsel uyarıya çok çabuk tepki gösterdiklerinden haberleri yokturlar  Erkeklerse kadının yeterince çabuk cinsel yanıt vermediğini düşünmektedir. Erkekler, eşinin cinsel uyarılara daha geç yanıt vermesinin bir nedeni vardır , oda  kendisinin eşinin düş gücünü yeterince uyarmamasından dolayıdır bu olayı aklına bile getirmez. Yani kısacası evli olan  kişiler haftada seks 2 defa yapılabilir ama bu yapılacak seksi çiftlerinin ikisin de istemesi çok önemli bir konudur.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir