Hamilelikte Cinsel İlişkinin Faydaları

Söylediği gibi hamilelikte cinsel ilişki  girmenin hiç bir zararı yoktur. Bir çok erkek yanlış bilgi yüzünden bebeğe ve anneye zarar gelmesinde  korktuğu için  eşi ile cinsel ilişkiye girmek istemiyor. Hamile olan bir kişi her zaman uyku sorunu yaşamaktadır. Son dönemlerde  hamile olan kadının karını çok  fazla büyüdüğü için rahat uyumaz.Bazı kadınlar ise gebelikte oluşan hormonal  nedenlerden dolayı uyuyamazlar. Uzmanlara göre seks yaparak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Çünkü orgazmın hemen arkasından prolaktin hormonu salgıladığı için , kişin rahatlamasını sağlar uyku sorunu ortadan kalmaktadır.

Bir çok anne bütün gün boyunca yorulduğu için gece kendisinin yatağa girmenin hayalinin kurar.Ama yatağa girdiği zaman yatakta rahat olmadıklarının sağlar ve bunu nedeni ise  hamilelik döneminde çabuk büyüyen  rahimdir. Rahimin büyümesi vücuda büyük yük yüklediği için ağrılar meydana gelir.Seks yaprak bu ağrılardan kurtulabilirsiniz. Orgazm sırasında sevgi hormonu salgılanır. ve bu hormonda ağrıyı azaltır.

Anne hamile  iken bazen stresli olabilir. ve uzmanlara göre Cinsel ilişkiye girmek stresi azaltmaktadır çünkü  Oksitosin ve endorfinler beyindeki haz merkezi hareke geçirmektedir , Bu olan stersin azalmasına yardımcı olur.

Yapılan araştırmalara göre sık sık  seks yapmak  hasta olmayı da engellemektedir. Hamile  kadınlarda normale göre zaten baskılanmış bir bağışıklık sistemi vardır. Seks vücudun hastalıklara karşı savaşan antikorların sayısını arttırmaktadır. bebeğinizi beklerken en son başınıza gelmesini isteyeceğiniz hastalıklardan korunmuş olabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir