Erkeğin Cinsel Hayatını Etkileyen Hastalıklar

1) Kalp Hastalığı = Kalp sağlığı ile cinsel sağlık doğrudan bağlantıdır.  Aslında, damarların daralmasına neden olabilecek herhangi bir durum cinsel fonksiyonu etkileyebilir ve erektil disfonksiyon riskini tetiklemektedir.  Kalp hastalığı, sigara ve yüksek kan basıncı erektil disfonksiyon hastalığının en belirgin unsurlarıdır. Bu sebeple yüksek kan basıncı ve kalp hastalığını (ve sigara kullanımını) yok etmek için çabalamak cinsel yaşam için de oldukça faydalıdır. Sonuç olarak, kalbiniz için iyi olan bir şey cinsel sağlığınız için de iyidir.

2) Obezite = Obezite birçok yönden erektil disfonksiyonu etkilemektedir . Obezite, erektil disfonksiyon için fiziksel bir sorundur. Kalp hastalığı, yüksek tansiyon ve diyabet gibi risk faktörlerine fiziksel olarak etki edebilir. Obezite, erkek hormonu testosteron seviyesinin düşük olması ile bağlantılı bir faktör de olabilir.

3) Diyabet = Diyabet, ereksiyonu sağlama konusunda önemli rol oynayan kan damarları ve sinirleri etkilediği için ED konusunda risk faktörüdür. Diyabetli erkekler için yapılan çalışmalarda, erektil disfonskiyonun 15 yıl öncesinden belirtilerini gösterdiği ve diyabeti olan hastalarda dört kat daha sık görüldüğü belirtilmiştir. Diyabet tedavisi genellikle ilaç tedavisi ve sağlıklı yaşam seçimlerini bir arada içermektedir.

5) Depresyon = Depresyonu olan kişilerin yüksek oranda erektil disfonksiyonu var fakat hangisinin asıl tetikleyici olduğunu bulmak çok zordur . İlgi eksikliği cinsel birleşme için gerekli enerji eksikliğine yol açmaktadır. çünkü depresyon cinsel sağlığı etkilemektedir . Depresyon tedavisi cinsel ilgilinin yenilenmesine, artmasına olanak sağlayabilir, ancak bazı antidepresan ilaçlar özellikle Paxil, erektil disfonksiyonu daha kötü hale getirebilir.

 

Kayanak : haberturk.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir