Prezervatif Kullanırken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

İstenmeyen hamilelikten ya da cinsel hastalıklardan korunmanın tek yolu prezervatifin kullanılmasıdır. Prezervatif kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı önemli  noktalar var bunları bilmenizde fayda vardır. Çünkü yanlış prezervatif kullanmak hamile kalmayı engellemez ve hastalıklardan da önlemez .

Prezervatif kullanırken yapılan en yaygın yanlışlar :

1) Doğru yüzeyi giydirmek ilk sırada prezervatifin doğru yüzeyini iç-dış yapmayı beceremeyen erkekler vardır. Bu hatanın sonucunda prezervatifin yüzeyinde bulunan spermisitler işlevsiz hale geliyor ve istenmeyen gebeliklerin önlenmesinde etkisiz kalabilmektedir

2)  Yanlışlarından birisi de prezervatifi geç takmak. Ön sevişmenin uzun sürdüğü durumlarda prezervatifi geç takmak isteyen çiftler, boşalma anından önce yaşanabilecek penetrasyon durumunda meydana gelebilecek riskleri de göze almış olmaktadır.

3) Penisin sertleşmesinden önce prezervatif takmak kondomun penise düzgün oturmamasına neden olmaktadır . Bu sizin ereksiyon olamamanıza da meydan getirebilir.

4) Bu çok düşük bir ihtimal olsa da alınan prezervatif  kullanılmadan önce ürünü iyice kontrol etmek gerekmektedir . Ürün üzerinde herhangi bir yırtık falan var ise onu kullanmalısınız.

5) Kullanılan prezervatifler çöpe atılmalıdır ve 1 kere kullanılan  prezervatif kullanılmalıdır.

6) Çift prezervatif takmak  ilişki sırasında yaşanabilecek olumsuzluklara engel olmak değil riskin artmasına neden olabilir . Bu durum boşalma hissinizin kaybolmasına sebep olmaktadır.

Kaynak: Mynet

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir