Hamile Kalmayı Kolaylaştıran Seks Pozisyonları

Cinsel yaşamınızda bir takım değişiklikler yaparak, hamile kalmanızı daha da kolaylaştırabilirsiniz.Bazı aileler kısa bir sürede çocuk sahibi olurken, bazıları anne ve baba olmak için tahmin ettiklerinden daha fazla uğraşmaktadırlar . Hatta bazı çiftler aile olmayı her şeyden çok istese de bir türlü çocuk sahibi olmamaktadır. Uzmanlara göre kadınların hamile kalamamasını sebebi, cinsel ilişki sırasındaki seks pozisyonu olabilir. Son yapılan araştırmaya göre cinsel ilişki sırasında belli başlı seks pozisyonları kadınların hamile kalmasını  yardımcı oluyor.

 

 

Misyoner pozisyonu  = Erkeğin üstte pozisyondur  spermlerin rahme ulaşması daha kolay olmaktadır bu pozisyonda  Hamilelik şartını daha fazla arttırmak istiyorsanız bu pozisyonda belinizin altına bir yastık koyarak şansınızı daha da artırabilirsiniz. Ancak spermin rahme girmesi için hemen ayağa kalkmamalı bir süre beklemelisiniz gerekmektedir.

Kaşık pozisyonu = Gebe kalmak için size yardımcı olacak diğer bir  pozisyon ise  kaşık pozisyonudur.  Bu pozisyonda da spermlerin rahme ulaşması daha kolay olduğu için hamile kalma oranınız artmaktadır. Birleşme tamamlandıktan sonra hamilelik şansınızı arttırmak için yine belinizin altına bir yastık koyarak belli bir süre bekleyebilirsiniz. gereklidir.

Aşk üçgeni = Bu pozisyon klasik misyoner pozisyonuna benzemektedir ama biraz farklıdır.  Bu pozisyonda kadın sırt üstü yatar ancak erkek dizlerinin üzerinde durur.  Kadın kalçasını yukarı kaldırarak birleşme sağlanır. Erkek genellikle sabit durur. Birleşmeyi kadın sağlayacağı için kontrol tamamen kadının elinde olan bir pozisyondur.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir