Daha Bir Cinsel Hayat İçin Öneriler

Kadınların, sürekli erkeklerin ne istediğine odaklı düşünmekten vazgeçerek, cinselliklerini  kendi zevk ve isteklerine göre yönlendirmeleri aslında erkekler  açısından da olumlu bir davranış olarak görülür, çünkü böylelikle karşılarında daha çekici, arzulanır, yaratıcı kadınlar bulacakları inanırlar.

Kaliteli seks için harika iletişim şart!  Hatta konu özellikle cinsellik olduğunda iletişim her şeydir. Seks  karşınızdakinin önüne yalnızca yeni pozisyonlar ya da yaratıcı eylemler koyarak ondan sizi takdir etmesini ve bunlara eşlik etmesini beklemek değildir.İletişim, eşinizin neye ihtiyaç duyduğu ve neyi nasıl istediğini ifade etmesi kadar, sizin de aynı şeyi açıkça yapabilmeye cesaret edebilmeniz ile  ilgili. Tüm dünya genelinde böyle olmakla beraber, özellikle Türkiye şartlarında bastırılmış ve bastırılmaya çalışılan kadınlar olarak bunu yalnızca kendiniz için değil, geleceğin kadınlarının yolunu açabilmeniz için de yapabilmeniz çok önemli.

Cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara dikkat edilmelidir. HIV/AIDS, Hepatit B, Hepatit C, Frengi (Sifiliz), Klamidya, Ureaplasma, Mycoplasma, Gonore (Bel soğukluğu), HPV-Genital siğil, Herpes Simpleks, cinsel ilişki sırasında korunmasız olduğunuz taktirde, vajinal, anal ve oral seks yoluyla bulaşabilen enfeksiyon ve hastalıklardır ciddi sorunlar meydana getirebilir. Bu  yüzden bu hastalıklara dikkat edilmelidir.Bunlardan korunmak için önlem aldığınızdan emin olmanız gerekiyor. Korunmanın en kesin yolu; şüpheli ilişkiden kaçınılması ve uzun dönemli, tek eşli cinsel ilişkilerin tercih edilmesi. Erkeklerde ve kadınlarda prezervatif kullanımı cinsel yolla bulaşan hastalıkların bulaşma riskini düşürüyor.

Harika seksin illa ki orgazmla sonuçlanması gerektiğini sakın  düşünmeyin. Seksin, erkeğin ejekülasyon yaşamasıyla bittiği yönünde cinsiyetçi ve heteronormatif bir yaklaşım hüküm sürmektedir. Bu efsaneden gerçekten hem yorulduk hem de bıktık. Cinsellik, karşılıklı olarak taraflar ne zaman bittiğine karar verdiyse, o zaman bitmektedir.Seksin ne zaman biteceğini ya da erkeğin boşalmasıyla durmanız gerektiğini söyleyen resmi bir kural bulunmuyor. Kuralları tek başına erkekler değil; KARŞILIKLI ve BİRLİKTE koyacaksınız…
Seksin orgazmla sonuçlanması gerekmiyor. İstediğiniz zaman bitirebilirsiniz. Eğer orgazm olmuyorsanız ama bunu istiyorsanız, bu durumu eşinizle/sevgilinizle konuşmalı ve orgazma ulaşmanızı sağlayacak yolları birlikte denemelisiniz.

Kaynak: haberdesifre

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir