G Noktası Neresidir ?

Kadında orgazma ulaşmayı kolaylaştırdığı söylenen G noktası nedir, G noktası neresidir?

 

G noktası kadınlar da orgazm olmayı kolaylaştıran bir bölge , fakat hala gerçek mi yoksa efsaneden mi ibaret olduğu bilinmiyor .

Kadınların zevk noktalarından biri de G noktası. G noktası, ilk olarak Dr. Grafenberg tarafından tarif edilmiş.G noktası, vajina ön duvarının ortalarında yer alan bir bölge. Bu noktanın görevi de kadının orgazma ulaşmasını kolaylaştırmak.

EFSANE Mİ, GERÇEK Mİ?

G noktasının var olup olmadığı, bir efsane mi yoksa gerçek mi olduğu hala tartışma konusu

Psikolog Ayşe Kayhan, G noktası olarak tarif edilen bölgenin klitoral sinir ağı uçlarının birleşim noktası ile vajina kanalı arasındaki nokta olduğunu belirtiyor ve bu noktanın aslında “klitoris sapı” ya da “klitoris son noktası” denilen bölge olduğunu söylüyor.

Ayşe Kayhan “Penis vajinadan girdiğinde, klitorisin sapı dediğimiz o son noktaya kadar erişebilecek boyuttaysa aynı zamanda doğru bir ritim ve basınç varsa hareketlerinde, o sap uyarılacak ve kadın keyif alacaktır” diyor.

G noktasının bir efsane olduğunu savunan Kayhan, “Bu, kadının cinselliğine ilişkin satılabilecek bir bilgi olarak üretildi” diyor.

G NOKTASI NERESİDİR ? 

Grafenberg’e göre vajinanın hemen ön duvarında, vajina girişinden yaklaşık 4 cm sonra, kadının prostat bezine temasa olanak sağlayan bir nokta bulunur.

 

Bu duvarın arkasındaki bezler ve kanallar sayesinde hassasiyet patlaması yaşanarak orgazm sağlanır.

G NOKTASI NASIL BULUNUR?

Bu noktayı bulabilmek için kendiniz de vücudunuzda keşfe çıkabileceğiniz gibi partnerinizle birlikte G noktanızı tespit edebilirsiniz.

Bu bölgeye aralıksız olarak birkaç dakika masaj uygulandığında yoğun bir orgazma ulaşabilirsiniz. Bu masaj esnasında önce idrar hissi oluşur, daha sonrasında uyarılma devam ettiği sürece bu his müthiş bir zevke dönüşür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir