Erkeklerde Cinsellik İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

1) Erkek, cinselliğe hayır dememelidir  Birçok erkek çevresindekilerin konuşmalarından etkilenerek, isteksiz olduğu dönemlerde dahi hayır diyemez. Oysaki kadının istemediği durumlar olabildiği gibi erkeğinde isteksiz olduğu dönemler olabilir. Doğal bir durumdur.

2)Her erkek, her kadına nasıl zevk vereceğini  iyi bilir.Erkekler, çevrelerinden edindikleri şişirilmiş cinsel bilgilerle partnerine sorma gereği bile duymaz. Cinsellik doğuştan bilinen bir konu değildir konuşulmalıdır.

3)Erkek cinsellikte mutlaka deneyimli olmalıdır Birçok erkek, kadını karşısında cinsellik açısından daha bilgili olmak adına, kötü ortamlarda, sağlıksız rastgele ilişkiler yaşar. Hatta bu ilişkiler esnasında karşısındaki kişi onu aşağılayabilir. Bilinenin aksine; kadın ve erkeğin, cinselliği beraber keşfetmeleri daha keyif verecektir.

4) Erkekler cinsellikte birden fazla orgazm olabilirler: . Birçok erkek çevresindeki konuşmalardan etkilenerek, bunun önemli bir güç olduğunu düşünmektedir. Oysaki erkek, orgazm olduktan sonra yeni bir ilişki için belli bir süre beklemek gereklidir . Bu süre bazen 24 saati bile bulabilir.

5. Gebelikte cinsel istek azalır  uzak durmalıyım Kadınlarda gebelikte, cinsel istekte değişiklik olmaz. Sağlıklı bir gebelikte son dört haftaya kadar cinsel ilişki  girilmesinde bir sakınca yoktur.

6) Uyumlu çiftler aynı anda orgazm olurlar  Aynı anda orgazm nadir gerçekleşir ve büyük bir rastlantıdır. Birçok kişi seyrettiği filmlerin etkisinde kalarak, bunun her zaman gerçekleşebilecek bir durummuş gibi algılaması büyük bir yanlıştır.

7)Cinsellikte bir kez sertleşme kaybı, cinselliğin bittiği anlamına gelir: Biliyoruz ki cinsellik, stresli ve olumsuz yaşam olaylarında etkilenir. Bu durumlarda, cinselliğin herhangi bir evresinde sorun çıkabilir. Çoğunlukla sorun geçicidir. Aşırı endişelenmeye gerek yoktur.

Kaynak :Milliyet

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir