Düzenli Sex Yapmanın Faydaları

Düzenli sex yapmak daha az stres yapılan bir araştırmada, haftada ikiden fazla seks yapan çiftlerin toplum içinde konuşma yapmak gibi stresli durumlarla daha kolay başa çıktığını görünüyor.

Seks esnasında endorfin ve oksitosin s algılandığını ve bu iyi hissettiren hormonların beyindeki zevk noktalarını hareket geçirerek samimiyet ve rahatlama duygularını uyandırdığı belirtiyor.

Endişe ve depresyon duygusu ortadan kalkıyor.

Daha az ağrı Orgazm sonrasında salgılanan hormonların ağrıyan bir sırtı ya da zonklayan başa iyi geliyor. Migrenden muzdarip kadınların yarısı, seksten sonra daha az ağrı çektiğini düşünüyorlar.

Orgazm sırasında salgılanan endorfinin morfine çok benzeyen bir şekilde ağrıları dindiriyor.

Daha az hastalık: Hapşırmak, öksürmek ve sürekli akan bir burun hiç de seksi değildir. Ama seks yaparsan grip ve nezleden kurtulursun!

Seks yapan insanlarda daha yüksek seviyede immünoglobülin A(IgA) antikoru bulunuyor. Hastalıklarla mücadele eden bu antikorlar, vücudu grip ve nezleden korumaktadır.

Daha genç bir görünüm Aynı partnerle düzenli olarak (haftada ortalan 4 kez) seks yapanlar, gerçekte olduğu yaştan 5 ile 10 yaş arası daha genç gösteriyor.

Düzenli olarak seks yapmak, vücutta testosteron ve östrojen üretimini arttırmaktadır. Bu hormonların vücuda gençlik ve canlılık verdiğini biliniyor.

Regl döneminde daha az kramp: Bir kadın orgazma ulaştığında uterusu gerilir ve krampa yol açan etkenler ortadan kalkar. Uterus bölgesindeki gerilmeler kanın daha çabuk akmasını ve reglin daha erken bitmesini  sağlar.

Daha biçimli bir vücut: Seansın uzunluğuna göre değişmekle birlikte, seks yaparak 85-250 arası kalori yakabilirsiniz.

Düzenli olarak sevişmek, erkeğin prostat kanseri olma riskini de azaltır: Sık sık boşalan bir erkeğin(yalnız ya da partneriyle birlikte) üreme fonksiyonlarının sağlıklı çalışacağını ve kansere yol açan maddelerin vücuttan atılacağını söylüyor.

Kaynak :Posta

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir