Erkeklerde Sertleşme Problemi

Sertleşme problemi halk arasında iktidarsızlık olarak biliniyor. Sertleşme problemi olarak kabul edilmesi için en 6 ay süreyle mevcut olması gerekir. Sorun  bazen cinsel ilişki sırasında yada masturbasyon yaparken ortaya çıkabilir. Erkeklerdeki sertleşme sorunu  ilişki sırasında penisin hiç sertleşmemesi veya yeterli sertliğe ulaşamaması  şeklinde görülmektedir. Yaş faktörü sertleşme problemini yaşayanlarda önemli bir yer almaktadır. 40 yaşının üstünde olan erkeklerde görülme olasılığı daha yüksektir. Sertleşme sağlıklı bir penis ve sinir sisteminin doğal bir refleksidir. Penisin anatomik yapısında veya sinir sisteminde yaşanan herhangi bir sorunda   bu refleks zarar görebilmektedir.

Penisin normal sertliği nasıl olmalı?

ideal olan penis sertliği cinsel ilişkiye girildiği sıradapenisin vajina içerisine kıvrılmadan, kolay bir şekilde girebilmesi ve içeride boşalma anına kadar sertliğini korumasıdır. Eğer penis içeriye girerken kıvrılıyorsa  bu yeterli sertliğin oluşmadığı anlamına geliyor.

Sertleşme problemlerinin nedenleri ?

Modern bilim gelişene kadar sertleşme sorunu yani iktidarsızlık yalnızca fiziksel açıdan ele alındı . Günümüzde ise modern bilim, ereksiyonu sağlayamama veya sürdürememenin hem fiziksel hem de psikolojik nedenli olabileceğini gösterdi. 40 yaş altı erkeklerde görülen  ereksiyonu sürdürememe, büyük oranda psikolojik etkilerle ortaya çıkmaktadır. 40 yaş üstü erkeklerde görülme nedeni çoğunlukla fiziksel (organik) etkenlere bağlı olması durumudur.

Erkeklerdeki sertleşme problemlerinin türleri
Erkeklerdeki sertleşme sorunları sürekli  olabileceği  gibi sonradan da ortaya çıkmış olabilir. Belli bir kişiye karşı  ve tüm cinsel partnerlere karşı olabilir.Diğer taraftan fiziksel (organik) nedenli olabileceği gibi psikolojik nedenlerden olabilir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir